Philip Treacy, zná někdo tohohle kloboukovýho génia?

 

Tenhle člověk je irský milionář, žijící v Londýně. Navrhuje klobouky pro celebrity, britskou královskou rodinu, na různě vyšší společenské akce apod. Je to ohromný umělec a posouvá toto řemeslo někam úplně jinam.

Narodil se 26.května 1967 (49) v západním Irsku ve městě  Ahascragh.

V roce 1985 se odstěhoval do Dublinu, kde studoval National College of art and design. Tam začal navrhovat klobouky ke svým oděvům. V roce 1988 vyhrál studium na RoyaL College of art v Londýně, kde graduoval v roce 1990. V roce 1989 vzal svůj model klobouku k Michaelu Robertsovi, fashion editorovi ze známého módního časopisu Tatler a jeho style editorce Isabelle Blow.

Blow ho požádala o klobouk speciálně pro ní na svatbu, což pro ní vyhotovil. Blow byla tak nadšená jeho prací, že mu chtěla pomoct a tak mu nabídla aby bydlel u ní s jejím manželem. Tam odstartoval svou kariéru.

Blow hodně často nosila jeho modely, dokonce jeho model zařadila do výběru “Dress of the year 1997“.

Navrhoval klobouky pro Alexandra Mcqueena (jeden z nejvýznamnějších britských návrhářů) ke kolekci pro Givenchy v roce 1997, také pro Karla Largefelda (navrhář pro chanel), Valentino, Donnu Karan, Ralpha Laurena apod.

Také navrhoval klobouky do mnoha filmu jako Harry Potter, Sexu ve městě apod.

Nošením jeho extravagantních klobouků se proslavila hlavně Lady Gaga a to např. kloboukem který vypadá jako retro telefon. Vzala si ho na Friday Night with Jonathan Ross v roce 2010. Nikoho samozřejmě nenechal klidným.

Také navrhl 36 klobouků na královskou svatbu prince Williama a Catherine Middleron 29.dubna 2011.

Je držitelem mnohým ocenění jako British Fashion Awards, Order of the British empire.A je to prostě kloboukový bůh!

lady-gaga-telephone-hatc091c1661b1f84263c4e8fd5522b09e6